3 Věci Které PŘESTANU DĚLAT Ve Studiu v roce 2022

3 Věci Které PŘESTANU DĚLAT Ve Studiu v roce 2022

Na konci roku přemýšlíme co v novém roce ve svém studiu změnit. Jaké nové věci v něm chceme dělat. Zda se naučit ovládat nový nahrávací software. Nebo pořídit nové vybavení… Co když něco nového znamená také něco přestat dělat? V tomto posledním videu v roce 2021 vám prozradím 3 Věci které přestanu dělat ve studiu v roce 2022

Jak bude vypadat vaše studio v roce 2022?

Na konci roku zpravidla bilancujeme a plánujeme co nového uděláme v roce příštím. Do čeho se pustíme, jak studio rozšíříme.

Co když něco nového znamená také něco přestat dělat?

Rád používám pravidlo 80/20. Toto pravidlo lze použít jako způsob analýzy co je ve studiu užitečné a co nás naopak příliš neposouvá. Toto pravidlo říká, že 80% výsledků je tvořeno 20% naší činnosti. Pokud použijeme toto pravidlo, je naším cílem objevit „správných“ 20%. To co je skutečně důležité.

To nám také ukáže, které činnosti je dobré eliminovat a přestat je dělat.

3 Věci které přestanu dělat ve studiu v roce 2022

1.Méně plugin

Ať chci či ne – během roku se mi do systémů nabalí nové softy. Pluginy, virtuální nástroje, zvukové knihovny… I když se snažím objem těchto nových rozšíření kontrolovat, na konci roku vždy zjistím, že mám v systému věci, které nepoužívám. Tento balast mi přináší menší přehlednost a odvádí mou pozornost.

Proto si ordinuji digitální detox. Procházím systém položku po položce a softwary, které jsem tento rok nepoužil nemilosrdně odstraním. Ve studiu chceme věci dělat co nejjednodušeji. Můžeme mít dobrý pocit z napěchovaných knihoven pluginy. Naše mixy ne.

2. Dělat věci jen proto ze je vidím dělat ostatní

Každý z nás chce dělat věci co nejlépe. I ve studiu hledáme nejlepší cestu a řešení. Hledáme také jistotu, že naše řešení je správné.Chceme se ujistit, že neděláme něco špatně. Proto se obracíme pro potvrzení naší volby ven z našeho studia.

Toto chování je přirozené. Je součástí naší lidské výbavy opírat naše rozhodnutí na základě jednání ostatních. Např. pokud si chci koupit nové vybavení, první co udělám je, že hledám co o daném výrobku píší ti co si ho již koupili. Přečtu si reference ostatních uživatelů . Tím se ujišťuji že má volba je správná.

Problém je, že má situace je specifická. To co může fungovat v jiném kontextu, nemusí být ideální řešení pro nás. Ano, nový mikrofon Neumann bude jistě ozdobou každého studia. Má ale taková investice smysl, když vím, že k dobře nahranému vokálu stačí mikrofon za pětinu ceny?

Dělat automaticky cokoliv, protože to dělá naše okolí je chyba, která nás může brzdit.

3. Přestat sledovat všechny dostupné zdroje o práci se zvukem

o.k… mám rád všechny možné zdroje, ze kterých mohu čerpat nové informace. Ve studiu se stále musím učit nové věci. Dnešní možnosti jsou obrovské. Jejich nevýhoda je … jsou v podstatě nekonečné.

Sledování nových obsahů na téma práce se zvukem je moje oblíbená činnost. Ne jen YT videa nebo blogové články. Stále si sem tam koupím placený kurz nebo lépe strukturovaný obsah.

Problém je, že těchto informací je příliš. Stane se mi občas, že místo práce samotné sleduji obsah někoho jiného. Tento čas mohu lépe investovat do získávání zkušeností tím, že budu pracovat ve svém studiu. Nové informace jsou důležité. Co je ale podstatnější – použít tyto informace v praxi.

Je důležité najít správnou rovnováhu mezi vlastním zkoumáním a prací ve studiu a přísunem nových informací. Nové informace jsou rozhodně prospěšné. Jejich nadbytek je ale podobná závislost jako nabalovaní nových softwarů, jak je zmiňuji v prvním bodu.

Video

3 Věci Které PŘESTANU DĚLAT Ve Studiu v roce 2022

SHARE IT:

Comments are closed.