Channel Strip v Cubase

Channel Strip v Cubase


K čemu slouží funkce Channel Strip v Cubase? V tomto videu se na tento koncept podíváme blíže.

Channel Strip

Označením Channel Strip zpravidla myslíme procesor nebo plugin, který „pod jednou střechou“ spojuje několik základní procesů. Např. kompresor, ekvalizér, saturaci atd.

V Cubase nalezneme Channel Strip jako součást mixu. Tato koncepce je specifická pro Cubase a není v DAW zcela běžná. Je trochu matoucí, protože v podstatě dvojí stejné typy procesů, které používáme v inzertním zapojení.

Chanel Strip je v případě Cubase nápodoba studiového mixážního pultu. Ten obsahuje základní funkce, které používáme, jak při záznamu, tak při mixu. Můžeme tedy použít Channel Strip místo inzertně zapojených plugin.

K čemu to slouží?

Protože tato funkce zobrazuje vlastně stejné procesy, jaké nalezneme v továrních pluginách, hlavní rozdíl je v tom, že máme tuto sekci od insertu oddělenou. Navíc má vizuálně podobu analogového mixu.

Jedná se tedy o alternativu k inzertnímu používání plugin.

Tuto funkci použijeme pokud nám více vyhovuje analogové ovládání zvuku, pokud jsme zvyklí pracovat na hardwarovém mixu. Můžeme to brát také, jako možnost použití procesů z továrních plugin, bez toho aniž by jsme využili sloty v inzertech.

Channel strip je výborná pomůcka, pokud chceme rychle, bez dalšího zapojování smíchat daný track. Navíc, vizuální výstup v podobě analogového mixu nás nutí pracovat jinak, než při použití plugin s vizuálním výstupem.

Jak Channel Strip v Cubase vypadá si ukážeme ve videu.

Video

Channel Strip v Cubase

SHARE IT:

Leave a Reply