Cubase – jak vyexportovat klik do audio stopy

Cubase – jak vyexportovat klik do audio stopy

Jak vyexportovat klik do audio stopy v Cubase? Relativně jednoduchý požadavek má různé řešení dle verze, ve které pracujeme.

Metronom v Cubase

V každém DAW nalezneme metronom, který je nutným vodítkem pro synchronizaci při nahrávání. Každý nahrávací software řeší metronom trochu jinak. Někdy nalezneme klik jako součást mixu, v podstatě jako dosaditelný plugin.

Jinde jako v Cubase je klik spíše oddělená součást programu, která má své vlastní centrum ovládání. Pokud chceme metronom převést do audio stopy, máme u starších verzí Cubase problém klik převést.

U verze Cubase 9.5. došlo k úpravě kliku a byla přidána do programu možnost vygenerovat metronom přímo do programu.

Jak vyexportovat klik do audio stopy

Přímý export provedeme tak, že nejdříve nastavíme pravý a levý lokátor tak, aby Cubase věděla kde má metronom vyexportovat. Pak přejdeme do menu Project – Signature Track – Render Audio Click between Locators a zadáme vygenerování kliku do projektu.

Jak vyexportovat klik opisem

Pokud nemáme možnost použít tuto funkci, buď protože pracujeme v nižší verzi nebo ve verzi, která není plná, máme možnost vytvořit stopu metronomu pomocí midi.

K převodu do audia použijeme virtuální nástroj jako je Groove Agent. Vytvoříme si instrument stopu a v ní jednoduchou midi informaci pro generování metronomu. Midi je snadné synchronizovat s tempem projektu, takže můžeme výsledný zvuk převést do audia pomocí funkce Render in Place, nebo klasickým exportem z programu a zpět.

Video

Cubase – jak vyexportovat klik do audio stopy

SHARE IT:

Comments are closed.