Cubase – Track Icons

Cubase – Track Icons

Pro popis jednotlivých stop v Cubase můžeme použít kromě barevného označení i ikony. Track icons je funkce, která umožní rozlišovat tracky pomocí ikon nástrojů či efektů. A to jak v hlavním pracovním okně i v mixu.

V posledním příspěvku na blogu jsem vysvětloval jak pro lepší orientaci můžeme použít obarvení stop v projektu a mixu. V tomto příspěvku se podíváme na to jak stopy ještě lépe separovat pomocí track icons.

Vizuální orientace

Track Icons je funkce, kterou můžeme použít pro popis stop pomocí ikon. Vizuálně můžeme rozlišit zda stopa obsahuje bubny, basu, virtuální nástroje nebo efekty. Ikony nabízejí jiný způsob popisu stop než obarvení stop. Pro někoho to je možnost lepší orientace, pro někoho zbytečné rušení v prostoru mixu.

Track Icons v základním pracovním okně

Ikony můžeme dosazovat do hlaviček stop ze základního okna. Pokud stopu na výšku zvětšíme na dostatečnou velikost, objeví se v levém rohu popisu stop čtvercový prostor, který je prázdný. Do něj můžeme vkládat ikony. Kliknutím na tuto oblast se otevře menu pro výběr ikon.

Menu slouží jak k výběru samotné ikony, tak k úpravám vybrané ikony. V továrním nastavení máme poměrně velký výběr a pro většinu situací je nabídka dostačující.

Ikony můžeme zvětšit, obarvit je podle vybrané barvy stopy a můžeme ikony i otočit.

Track Icons v mixu

Ikony můžeme použit i v mixu. Zde je třeba otevřít slot pro ikony v nastavení mixu, které najdeme v pravém horním rohu mixu. (Setup Windows Layout) Otevřeme menu a zvolíme pole Pictures. Pak se nám ikony objeví i v mixu.

Ikony třetích stran

Kromě výběru továrních ikon můžeme importovat i ikony třetích stran. I na to máme v menu importní funkci. Ikon je na webu bohatý výběr. Jak profesionálně zpracované ikony za peníze či free ikony.

Video

Cubase – Track Icons

SHARE IT:

Comments are closed.