Jak Funguje Upgrade DAW (Cubase)

Jak Funguje Upgrade DAW (Cubase)

Upgrade, tedy přechod na novější či vyšší verzi DAW v domácím studiu řeší většina domácích zvukařů. Jak funguje možnost přejít na vyšší verze nahrávacího software? Kde a jak upgrade koupit a vybrat?

Proč použít Upgrade DAW?

V současnosti nalezneme široký výběr nahrávacích softwarů. Jejich výrobci navíc přicházejí pravidelně s novými verzemi každý rok. A nejen to, v portfoliu nabídky máme možnost si vybrat mezi základními či plnými verzemi.

Z takové situace logicky vzniká občasná potřeba stávající verzi nahrávacího software upgradovat. Buď proto, že nová verze přináší natolik zásadní funkce, že nám pomohou zrychlit či zjednodušit práci ve studiu. Také proto, že starší verze ztrácejí podoboru jak operačních systémů, tak výrobců plugin a také studiového hardware.

Jak funguje upgrade DAW?

V zásadě máme dvě možnosti.

Buď nalezneme obchodníka, který přechodové verze nabízí, mimo prodej plných verzí. Nebo nakoupíme přechodovou verzi přímo u výrobce software.

Jediný problém na který narazíme je, že zpravidla jak obchodníci tak výrobci software nabízejí upgrade pouze na současné, nové verze. To může být omezující, pokud chceme pouze přejít z menší verze na větší u systému, který má již novější verzi.

Osobně volím možnost nákupu přímo na webu výrobce DAW. Zaprvé je celý proces nákupu jednodušší. A také nalezneme všechny možnosti přechodů pouze u výrobce software.

Proč je upgrade výhodný?

Upgrade je možnost „doplatit“ přechod např. ze starší verze na novější. Nebo přechod z nižší verze na vyšší. Jinak řečeno, nemusíme platit plnou cenu v případě přechodu na novější verze. Ušetříme a také se snázeji dostaneme k novějším verzím.

Samozřejmě, není vždy nutné přecházet na novou verzi, pokud je k dispozici. Pokud nás současný systém nelimituje, není třeba upgrade řešit. Může ale nastat situace, kdy je tento přechod nezbytný např. z výše uvedených důvodů.

Video

Jak Funguje Upgrade DAW (Cubase)

SHARE IT:

Comments are closed.