Jak hromadně přesamplovat stopy mimo DAW (Voxengo – r8brain)

Jak hromadně přesamplovat stopy mimo DAW (Voxengo – r8brain)

Jak hromadně přesamplovat stopy mimo DAW (Voxengo – r8brain). Pokud potřebujeme změnit rozlišení zvuku mimo DAW můžeme použít jednoduchý software r8brain. Pokud nemáme k dispozici Batch export v DAW, pomůže nám tento software mimo prostředí DAW.

Jak přesamplovat audio?

Při práci se zvukem musíme řešit v jakém rozlišení zvuk zpracováváme. Rozlišení určují dva parametry.Samplovací frekvence a Bitová hloubka.Tyto dva parametry nastavíme před začátkem nahrávání. Zpravidla je již neměníme.

Může přijít moment kdy potřebujeme rozlišení zvuku upravit zpětně. Např. vyexportujeme jednotlivé stopy a nechceme se již vracet zpět do DAW. Nebo náš nahrávací software nepodporuje Batch export. Funkce, která dokáže najednou vyexportovat jednotlivé stopy z DAW ven. Aby jsme se vyhnuli složitému řešení, můžeme použít jednoduchý Free program Voxengo – r8brain.

Voxengo – r8brain

Tento stand-alone software (tedy takový, který nepotřebuje hostitelské prostředí DAW) nainstalujeme na počítač a můžeme ho ihned začít používat.

Software nám umožňuje převod našeho materiálu na jakékoliv běžně používané rozlišení. Musíme udělat pouze dva kroky. Nastavit finální rozlišení. A cesty odkud se bude brát zdrojový materiál a kam se bude po úpravě ukládat.

Batch

To co dělá tento soft opravdu zajímavý je funkce Batch (Dávkový / hromadný převod). Pokud chceme přesamplovat více stop najednou, můžeme použít volbu Batch. Otevře se nám další menu a v něm nadefinujeme celý folder z kterého se budou stopy pro převod brát.

Můžeme zde také nastavit, aby se původní stopy po převodu smazaly. Další šikovná funkce je možnost vepsat do názvu převedených stop další popis. Tyto funkce umožňují lepší přehled v celém procesu.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

Jak hromadně přesamplovat stopy mimo DAW (Voxengo – r8brain)

SHARE IT:

Comments are closed.