Jak použít SATRUACI Pro Lepší MIX BASU

Jak použít SATRUACI Pro Lepší MIX BASU

Jak použít SATRUACI Pro Lepší MIX BASU. Jak mít konkrétní mix? Jak smíchat basu, kopák tak, aby byl zvuk srozumitelný? Jak nastavit saturační pluginy?

Konkrétní bas v mixu

Jednou z nejvíce ošemetných částí mixu je dobře upravit basový sektor. V něm se snažíme dosáhnout pevnosti a zároveň konkrétnosti.

Bas je fundamentem každé nahrávky, ale jeho dobré zasazení vyžaduje správnou strategii. Obzvláště v prostředí domácích studií, které nemají dostatečně upravenou akustiku může být vybalancování basů v mixu výzva.

Problém, který řešíme je správný objem a konkrétnost. Je logické, že první co uděláme pro zvýraznění basů je, že basy zesílíme. To vede k situaci, kdy jsou basy příliš hlasité, ale nedosáhneme konkrétnosti a srozumitelnosti. Basa v mixu hučí a celá nahrávka je příliš zastřená.

Proto musíme přijít s jiným řešením a tím jsou saturační procesy.

Saturace na basech

Saturační procesy jsou efekty, kterými zavádíme do mixu řízené zkreslení. Těchto zkreslení je mnoho druhů. Není tak důležité, jaký druh zvolíme. Přidané zkreslení vytváří novou informaci k původní stopě. Tato „vrstva“ vyšších harmonických složek pomůže danému nástroji/zvuku k lepší prezenci v mixu.

Daný zvuk nám vystoupí do popředí, aniž by jsme zvyšovali hlasitost. Zvuk budeme vnímat hlasitěji a přítomněji i bez zesilování. Zároveň dosáhneme i toho, že bude zvuk lépe identifikovatelný i na takovém poslechu, který basy již nezahraje.

Video

Ovládněte nahrávací studio. Získejte Free Ebook Strategie domácího nahrávacího studia.

Po vyplnění e-mailové adresy vám budu zasílat pravidelné tipy, články, videa,  jak nejefektivněji pracovat se zvukem v domácím nahrávacím studiu.  (Newsletter Blogu oToman Studia)


Vaše osobní údaje zpracovávám na základě těchto podmínek.

Jak použít SATRUACI Pro Lepší MIX BASU

SHARE IT:

Comments are closed.