Jak si připravit kytaru pro studio? – Host kytarář Petr Stehno

Jak si připravit kytaru pro studio? – Host kytarář Petr Stehno

„Co máme rádi my, mají rády i kytary“

Říká v rozhovoru kytarář Petr Stehno. Jak si svépomocí kytaru nastavit, aby byla v ideální formě nejen pro nahrávání prozradí zkušený kytarář v rozhovoru blogu oToman Studia.

Začněte od zdroje

Základem dobrého zvuku nahrávky je náběr od zdroje. Čím kvalitnější zvuk získáme během nahrávací fáze tím méně práce máme během mixu.

Jedním z největších vlivů na zvuk má nástroj samotný. Věnovat malou investici do optimalizování jeho formy se nám mnohonásobně vrátí v kvalitě celé nahrávky.

Máte kytaru značky X nebo Y v hodnotě několik desítek tisíc, ale vcházíte to studia s půlroku starými strunami? Překvapí vás pak během nahrávání, že kytara je nenaladitelná? Od páté polohy výš jsou akordy rozladěné? Zní vám to povědomě? :)

Jak připravit kytaru pro studio?

Řešení nemusí být často nijak složité. Stáčí pár úprav, vyměnit struny a kytara se rozezní naplno. 15 – 20 minutový servis může kytaře vrátit plný potenciál.

Nechte nástroje zaznít naplno.

Jak se o kytary starat vám řekne mistr kytarář Petr Stehno, který se stal hostem blogu.

Video

Bonus video – vadné výztuhy

V hlavní části rozhovoru vám Petr ukázal, jak důležitá je výztuha krku pro seřízení nástroje. Ukázku několika vadných výztuh uvidíte v bonusovém videu.

Kontakt

Pokud by jste chtěli váš nástroj servisovat přímo Petrem, nebo se ho zeptat na cokoliv souvisejícího s kytarou navštivte jeho web.

Nebo mu pište přímo na email: p.stehno@volny.cz

Jak si připravit kytaru pro studio? – Host kytarář Petr Stehno (Video)

SHARE IT:

Leave a Reply