Jak si vybrat mikrofon pro domácí nahrávací studio

Jak si vybrat mikrofon pro domácí nahrávací studio

Přemýšlíte na výběrem mikrofonu pro domácí studio? Jak se v nabídce mikrofonů vyznat? Jak používat mikrofony v domácí studiu? Ve videu si ukážeme jaké mikrofony vybrat a jak je použít.

Mikrofon pro domácí studio

Mikrofon plní ve studiu zásadní funkci – převádí akustickou energii na elektrickou. Bez mikrofonu by se žádné nahrávání nedělo. Proto je strategická volba vhodného mikrofonu pro každé studio zásadní. Každé studio je jiné a tomu přizpůsobuje i to jaké mikrofony pořídí.

Pro majitele domácích studií je zásadní otázkou rozpočet. Proto je třeba vybrat mikrofony tak, aby dokázaly pokrýt co nejvíce nahrávacích situací, se kterými se v domácím studiu běžně setkáváme.

Méně je více

Dobrá zpráva je, že nemusíte utratit za mikrofony desítky tisíc. Nejen proto, že cena mikrofonů klesla na úroveň kdy si za několik tisíc můžeme pořídit velmi dobré mikrofony. Ale také proto, že pro provoz v domácím studiu nám (přinejmenším ze začátku) stačí pouze dva mikrofony.

Nejen, že ušetříme, ale uchráníme se zbytečného nákupu do doby, kdy budeme lépe rozumět tomu jakým dalším mikrofonem studio dovybavit.

Podstatnější je, že menší počet mikrofonu nás nutí mikrofon používat co nejlépe – netrávíme čas přemýšlením nad tím jaký mikrofon použít, ale více se zaměřujeme na správné umístění.

To je skutečná podstata práce s mikrofony.

Více ve videu!

Jak si vybrat mikrofon pro domácí nahrávací studio

SHARE IT:

Leave a Reply