Jak tvořit MIDI Paterny pro Bubny?

Jak tvořit MIDI Paterny pro Bubny?

Jak tvořit MIDI Paterny pro Bubny? Jak nejrychleji napsat bubenický doprovod v DAW? Jaké možnosti máme při psaní rytmické části nahrávky?

Živé bubny vs virtuální bubeník

Pokud začneme používat nahrávací programy k psaní hudby, jako jednu z prvních věcí řešíme je jak efektivně psát party v midi formátu. Většinou v domácím studiu po midi sáhneme, buď jako k možnosti udělat si skicu konečné podoby nahrávky. Nebo jako možnost dosadit do nahrávky zvuk, který nemůžeme nahrát jinak.

Jedním z největších problémů v domácím studiu je natočení živých bubnů. Zde je použití midi a virtuálních bubeníků skvělá alternativa. Vytvořit rytmickou páteř nahrávky můžeme i ze samplů. Tedy audio souborů s nahraným paternem.

Nicméně, pokud chceme mít větší kontrolu jak nad formálním obsahem tak barvou nástroje, je použití virtuálního bubeníka nejlepší možnost.

3 Způsoby tvoření paternů

Pokud máme vytvořený midi/instrument track, vybraný zvuk bubnů, začneme tvořit paterny pomocí midi povelů. Ty můžeme do pracovního okna projektu zadávat třemi způsoby.

1. Ruční zápis

Tato metoda znamená jít krok po kroku a napsat každou notu myší. Výhodou midi formátu je snadné kopírování a úprava obsahu tracku. Pokud nemáme jinou možnost, využíváme kopírování a přenášení vytvořených paternů.

2. Zápis pomocí Midi kontroleru

Ve videu ukazuji jak bubny zapisuj pomocí midi keyboardu. Nicméně, party můžeme nahrávat jakýmkoliv zařízením, které vysílá midi údaje. Můžeme použít různé pady, midi bubny atd. Tento způsob je rychlejší a více odráží feel hráče.Nepřesnosti, které vzniknou pak upravíme pomocí kvantizace.

3. Midi šablony

Jedním z nejrychlejších způsobů je použití přednastavených midi šablon. VST nástroje jako Groove Agent nebo EZ Drummer obsahují knihovny midi paternů, které můžeme rovnou vkládat do projektu. Jednoduše nalezneme odpovídající doprovod a tem přetáhneme do projektu. Pokud máme takový software, jedná se o velmi rychlý způsob zápisu.

Video

Ovládněte nahrávací studio. Získejte Free Ebook Strategie domácího nahrávacího studia.

Po vyplnění e-mailové adresy vám budu zasílat pravidelné tipy, články, videa,  jak nejefektivněji pracovat se zvukem v domácím nahrávacím studiu.  (Newsletter Blogu oToman Studia)


Vaše osobní údaje zpracovávám na základě těchto podmínek.

Jak tvořit MIDI Paterny pro Bubny?

SHARE IT:

Comments are closed.