Jak změnit klik v Cubase pomocí virtuálního nástroje

Jak změnit klik v Cubase pomocí virtuálního nástroje


Někdy nám nemusí vyhovovat stávající podoba zvuku metronomu. Jak v Cubase dosáhnout změny pomocí virtuálního nástroje?

Klik v DAW

Každý nahrávací software má zabudovaný metronom, který se dá použít pro synchronizaci při nahrávání. Je to obzvláště důležité při nahrávání v domácím studiu, kdy často nahráváme party vrstvením. Protože se zapnutým metronomem trávíme dost času, je důležitá i jeho zvuková podoba.

Ta je u každého DAW odlišná. Nemusí nám vždy vyhovovat základní podoba kliku. Naštěstí, většina DAW umožňuje zvuk metronomu změnit.

Cubase nám v tomto směru nabízí hodně možností. Kromě centra pro ovládání metronomu v novějších verzích, můžeme také použít jako zvukový zdroj virtuální nástroj.

Klik s větší komfortem ovládání

Možnost vyvést zvuk metronomu na vstup virtuálního nástroje, např. automatického bubeníka jako je Groove Agent má dvě výhody. Za prvé, můžeme nastavit zvukovou podobu kliku dle svého přání. Jako zvuk metrononu můžeme použít v podstatě jakýkoliv zvuk.

Druhý přínos je, že takto dostaneme klik do mixu, kde ho můžeme ovládat faderem. Obzvláště takto skutečnost je při ovládání kliku velmi užitečná. Zvuk metronomu můžeme upravovat a odesílat v DAW jako jakýkoliv jiný zvuk v mixu.

Video

Jak změnit klik v Cubase pomocí virtuálního nástroje

SHARE IT:

Leave a Reply