Kvantizace Audio Stop

Kvantizace Audio Stop

Kvantizace audio stop je technika, která umožňuje srovnat rytmicky stopy na nastavené tempo v Cubase projektu. Jak tato technika v Cubase funguje? Proč je editace tempa audio stop jiná než kvantizace Midi?

Audio kvantizace

Ne vždy se podaří nahrát vše tak, že je to dostatečně rytmicky přesné. V ten moment vstupuje do hry editace timingu. U midi formátu je rytmická editace relativně jednoduchá. Midi je formát, který se dá snadno přesouvat v čase bez ztráty zvukové kvality.

U audio formátu je to složitější. Audio je kontinuální záznam, který musíme upravit odlišně.

2 kvantizační metody

U audia máme v zásadě 2 postupy jak dosáhnout zpřesnění rytmiky.

1. Střih a posuv

Pomocí detekce jednotlivých úderů vytvoříme střih. Oddělené údery pak pomocí funkce kvantizace fyzicky přesuneme na správné místo. Vzniklé mezery pak prolepíme a začistíme.

2. Stretch – Audiowarp

Tato technika natáhne či smrští stopy bez změny ladění. Jedná se o přepočtení a úpravu bez nutnosti střihu.

Jakou metodu zvolit?

V případě multináběru (např. bubny) je zpravidla vhodnější metoda č. 1. Metoda 2 je i přes pokročilé algoritmy destruktivní. Čím více audio upravíme tím více je tato editace slyšet. Obzvlášť na činelech je taková úprava patrná.

Protože v Cubase máme k dispozici chytrý editor, není problém dosáhnout dobrého výsledku relativně rychle.Jak postupovat si vysvětlíme ve videu.

Video

Kvantizace Audio Stop

SHARE IT:

Comments are closed.