Mix pod lupou díl. 3

Mix pod lupou díl. 3

Mix pod lupou – Vaše mixy v mém hodnocení. Třeté vydání speciálu blogu oToman studia.

Mix pod lupou

Opět se podíváme blíže na vaše mixy. Cílem této série je dát vám nejen mou zpětnou vazbu, ale i možnost učit se z mixů ostatních majitelů domácích studií. Na vašich mixech hodnotím dvě základní hlediska. Řemeslné zpracování a podtržení emočního vzkazu.

Řemeslné zpracování

Touto částí mixu se myslí zvuková vyváženost. Ukazatelem dobrého mixu je, že zní dobře kdekoliv bude přehráván. Jinak řečeno, zjišťujeme jak je mix vybalancovaný. To zahrnuje zda jsou jednotlivé zvuky dobře zasazené do kontextu mixu. Zda není mix frekvenčně a dynamicky nevyrovnaný. Zda není mix zastřený nebo naopak moc ostrý. Parametry, které jsou relativně objektivně zjistitelné.

Umělecká stránka mixu

Touto částí práce na mixu myslím zda se v mixu podařilo zvukařskými prostředky podtrhnout emoční, obsahové sdělení. Je to do určité míry subjektivní a každý zvukař cítí tuto věc jinak.

Dobrý mix

To, že dobrý mix může být velmi široký pojem ukazuje ve své knize o míchání Mixing Audio: Concepts, Practices and Tools autor Roey Izhaki. Radí, aby jste vzali 10 svých oblíbených mixů a části z nich sestříhali a spojili prolnutím do sebe. Uvidíte, že i když každý jednotlivý mix je dobrý, rozdíly mezi nimi budou poměrně velké.

Mixy v tomto díle

(Proklik na časové ose je funkční pod videem na YT.)

MIX 1 – Radek Šilhavý – Demo (2:50)
MIX 2 – Tomáš Sedlák – Five 2 (11:20)
MIX 3 – J.A.K – Jakub Mečkovský (26:30)
MIX 4 – Hanyse – Tohle má být rokenrol (35:25)
MIX 5 – Mowdees – Hope (45:20)
MIX 6 – SoundScape – Desire (1:02:28)
MIX 7 – Filip Širer – Underground (1:15:58)
MIX 8 – Madface – Sabotage (1:24:34)
MIX 9 – Jan Benček – NEVE 9 – Living Lie.(1:32:28)
MIX 10 – Patrik Bulak – PředStěr (1:43:25)

Video

Ovládněte nahrávací studio. Získejte Free Ebook Strategie domácího nahrávacího studia.

Po vyplnění e-mailové adresy vám budu zasílat pravidelné tipy, články, videa,  jak nejefektivněji pracovat se zvukem v domácím nahrávacím studiu.  (Newsletter Blogu oToman Studia)


Vaše osobní údaje zpracovávám na základě těchto podmínek.

SHARE IT:

Comments are closed.