Multi Region Exporter pro Cubase

Multi Region Exporter pro Cubase


Možná jste také řešili problém jak v Cubase vyexportovat více regionů najednou a dát každému unikátní jméno. Zdánlivě jednoduchý požadavek je v případě Cubase v podstatě neřešitelný. Jak si s touto situací poradit si ukážeme v tomto videu.

Multi Region Exporter pro Cubase

Výše popsaný problém začne být obzvláště palčivý, pokud potřebujme daný projekt vyexportovat vícekrát. Export je pak velmi zdlouhavý a je to nezáživná činnost. V Cubase máme sice funkci Batch Export, ale pokud máme v projetku v každé stopě více regionů (Tedy jednotlivých klipů) a potřebujeme je vyexportovat jednorázově s unikátním jménem, je to problém.

Řešení lze nalézt ve free softwaru s názvem Multi Region Exporter pro Cubase. Tato jednoduchá aplikace umožňuje rozdělení jednotlivých klipů na základě popisu marker trackem. Aplikaci vytvořil dánský zvukař Jakob Handersen a můžete si ji stáhnout zde

Nastavení

Celý proces není složitý. V Cubase musíme označit jednotlivé regiony marker trackem a pojmenovat je. Pak vyexportujeme celý projekt najednou, pomocí Audio Mixdown. Důležité je vyexportovat celý projekt od úplného začátku.

Druhý krok je vyexportovat z Cubase popisy jednotlivých regionů. Označíme stopu Markerů. V menu Export dáme možnost Export Track. Vytvoříme si tak XML soubor.

Pak již přejdeme do Multi Region Exporteru. Zde si natáhneme celý audio export, vytvořený XML soubor a zvolíme cílovou složku kam se bude výsledek ukládat. Software udělá zbytek. Příjemnou možností je použití převodu na mp3 formát.

Celkem podrobný manuál nalezneme na webu. Podívejte se na video, kde si celý proces ukážeme.

Video

Multi Region Exporter pro Cubase

SHARE IT:

Leave a Reply