Nastavte si VZHLED CUBASE jako oToman

Nastavte si VZHLED CUBASE jako oToman

Jak nastavit vzhled v Cubase? Chcete použít stejné nastavení jako já? Jak upravit vzhled DAW v Preferencích.

Jak upravit vzhled Cubase?

Dostal jsem následující email:

„Chtěl bych Vás poprosit, zda byste mi mohl pomoci a poskytnul xlm soubor s barevným prostřením jaké používáte v Cubase 11 ve výukovém videu na YouTube. Hrozně se mi líbí a několikrát jsem se pokusil to napodobit, ale výsledek se ani zdaleka nepodobá tomu Vašemu.“

V tomto postu vám ukážu jak si vzhled Cubase upravit dle svého. Také vám dám k dispozici XML soubor, který můžete použít ve vašem systému.

Preference

U větších programů najdeme část, která se jmenuje Preference nebo Options. V ní můžeme nastavit základní chování celého systému. Nastavíme si prostředí tak, aby vyhovovalo našim potřebám a způsobu práce.

Kromě používání šablon, je nastavení v preferencích nejrychlejší způsob jak s programem pracovat. V Cubase máme široku paletu nastavení.

Kromě možností jak se bude chovat DAW při záznamu nebo editaci, můžeme velmi detailně natavit jak bude Cubase vypadat.

A Nejedná se zdaleka jen o nastavení barev základní plochy.

Úpravy vzhledu Cubase

Menu Preference nalezneme v menu Edit. Zde můžeme upravit Základní barvu prostředí, zvýraznění barev v mixu, barevný průběh měřáků či defaultní nastavení barev při zakládání stop.

Nastavte si VZHLED CUBASE jako oToman

Na tomto odkaze vám dávám k dispozici XML soubor, který vložíte do systémové složky Cubase. Přesnou cestu kam složku vložit uvidíte ve videu. Ve Win systémech je důležité zobrazit skryté složky.

Video

Nastavte si VZHLED CUBASE jako oToman

SHARE IT:

Comments are closed.