Novinky Studio One 5

Novinky Studio One 5


Nová verze Studio One 5 je venku. Co nám firma Presonus v této verzi připravila? Podívejte se na souhrn toho nejzajímavějšího v 8 videích.

Studio One 5

Nová verze přichází s více než 60 vylepšeními. Toto DAW patří mezi intuitivní a plnohodnotné řešení pro nahrávací studio. Kromě toho, že pod jednou střechou můžeme nahrávat, míchat i masterovat, máme vše po ruce. Zásadním, ale logický krokem je rozšíření možností tohoto DAW o použití při živém hraní.

Aux Channel

Nový typ tracku umožňuje snazší integraci hardwarových nástrojů do Studio One. Jedním trackem, který je součástí mixu můžeme použít v prostředí Studia One jako plugin nebo jinou stopu na mixu.

Video

Listen Buss

Pro jednodušší monitoring, přibyla do Studio One funkce Listen Buss. Můžeme takto zasílat odposlech jednotlivých stop do nového výstupu. Tak můžeme monitorovat signál mimo nastavené cesty např. odposlechů atd.

Video

Scenes

Pro lepší míchání je v nové verzi možnost použití funkce Scenes. V jednoduchosti, uložíme si momentální nastavení celého mixu. Poté pracujeme dál a můžeme opět nějakou fázi práce na mixu uložit. Tyto uložené scény pak můžeme vyvolat a rychle srovnat, zda se nám mix vyvíjí jak potřebujeme. Případně se vrátit do bodu, kdy chceme jít v mixu jinou cestou.

Sceny navíc obsahují filtr toho co chceme či nechceme při vyvolávání scény zahrnout. Můžeme tedy vynechat změny v panoramě a použijeme jen změny v nastavení hlasitosti.

Video

Novinky Studio One 5

Clip Gain

Clip Gain je nová editační funkce, která umožňuje zásahy přímo na audio klipu v projektu. Můžeme řešit konkrétní místa, kde potřebujeme snížit či zvýšit hlasitost v dané stopě. Můžeme tak vyřešit lokální problémy, např. lupance, explozivní hlásky ve vokále atd.

Video

Score editor

Novou funkcí pro autory je i možnost zápisu midi přes notový zápis. Tento editor je součástí midi stop a je možné psát nové party pomocí notového zápisu.

Video

Show Page

Jak zmiňuji v úvodu, největším posunem v této verzi Studio One 5 je nová stránka/prostřední s názvem Show Page. Presonus zde přináší prostředí, které je vytvořeno pro živé hraní. Můžeme zde kombinovat jak přehrávání zvuku, tak použití virtuálních nástrojů, tak použití simulací kytarových aparátů.

Jedná se o unikátní prostředí ve kterém se snoubí všechny tyto funkce tak, aby jsme je mohli použít pro živé hraní.

Vše si připravíme song po songu. Každý song má své vlastní nastavení. A pak si přepneme zobrazení na jednodušší vizuální podobu, která je vhodnější pro živé hraní.

Celé toto nové prostředí je skutečně unikátní přístup jak budeme v budoucnu Studio One vnímat a používat.

Video

Drag and Drop

Funkce Drag and Drop není ve Studio One nová. Nicméně, patří k základní filozofii programu. Co nejjednodušší dosazení čehokoliv kamkoliv je jednou z největších zbraní tohoto DAW.

Video

Pluginy

V nové verzi Studio One se hodně událo i v oblasti plugin. Celkově mají jednotný vzhled a některé dostaly zcela nový kabát. Zásadní novinkou je také sidechain funkce u dynamických plugin.

Video

[thrive_leads id=’6276′]

Celá série Studio One na blogu oToman Studia

Studio One – NÁZEV DÍLU

Novinky Studio One 5

SHARE IT:

Comments are closed.