Novinky v Cubase 10.5 – 2.Část

Novinky v Cubase 10.5 – 2.Část

Po roce je venku nová verze Cubase. Ve 3 videích se podíváme na to jaké inovace tato verze 10.5 přináší

Vše předvádím v plné verzi PRO. Pokud některé funkce nevidíte, je možné, že nižší verze je neobsahuje. Vždy se nejdříve podívejte na srovnávací tabulku. a ujistěte se, že vaše verze danou funkci umí.

V druhé části se podíváme na jednu novou funkci v ekvalizéru a jeden nový plugin.

Spectral Comparison EQ

Do základního ekvalizéru byla přidána nová funkce – možnost spektrálního srovnání. Složitě znějící funkce je v zásadě jednoduchá. Můžeme na grafu ekvalizéru srovnat dva signály a použít ekvalizaci pro přesné vyčištění míst, kde se nám zvuk frekvenčně překrývá. Tuto funkci známe např. z ekvalizéru Fabfilter pro EQ 3. Máme tedy z jednoho místa možnost vidět, jak se nám zvuk frekvenčně kryje a rychle ho tak upravit. Jedním kliknutím můžeme přecházet z jednoho ekvalizéru do druhého a stále máme kontrolu nad tím jak a co upravujeme.

MultiTap Delay

Nový plugin s názvem MultiTap Delay, je produkční nástroj, který svými možnosti přesahuje běžné pojetí efektu Delay, jak ho zpravidla vnímáme. Tento plugin nabízí detailní kontrolu nad každým jednotlivým opakováním delaye. Můžete měnit jejich intenzitu, panoramu, a efektování. Jedná se tedy o plugin s velkým kreativním potenciálem. Zdaleka z něj nedostaneme jen běžné opakování signálu. Díky detailnímu efektování na každého opakování můžeme tvořit kaskády zvuků a velmi barvených ploch.

Video

Novinky v Cubase 10.5 – 2.Část

SHARE IT:

Leave a Reply