Novinky v Cubase 10.5 – 2.Část

Novinky v Cubase 10.5 – 2.Část

Po roce je venku nová verze Cubase. Ve 3 videích se podíváme na to jaké Novinky v Cubase 10.5 nalezneme.

Novinky v Cubase 10.5

Vše předvádím v plné verzi PRO. Pokud některé funkce nevidíte, je možné, že nižší verze je neobsahuje. Vždy se nejdříve podívejte na srovnávací tabulku a ujistěte se, že vaše verze danou funkci umí.

V druhé části Novinky v Cubase 10.5 se podíváme na jednu novou funkci v ekvalizéru a jeden nový plugin.

Spectral Comparison EQ

Do základního ekvalizéru byla přidána nová funkce – možnost spektrálního srovnání. Složitě znějící funkce je v zásadě jednoduchá. Můžeme na grafu ekvalizéru srovnat dva signály a použít ekvalizaci pro přesné vyčištění míst, kde se nám zvuk frekvenčně překrývá. Tuto funkci známe např. z ekvalizéru Fabfilter pro EQ 3. Máme tedy z jednoho místa možnost vidět, jak se nám zvuk frekvenčně kryje a rychle ho tak upravit. Jedním kliknutím můžeme přecházet z jednoho ekvalizéru do druhého a stále máme kontrolu nad tím jak a co upravujeme.

MultiTap Delay

Mezi další novinky v Cubase Nový plugin s názvem MultiTap Delay, je produkční nástroj, který svými možnosti přesahuje běžné pojetí efektu Delay, jak ho zpravidla vnímáme. Tento plugin nabízí detailní kontrolu nad každým jednotlivým opakováním delaye. Můžete měnit jejich intenzitu, panoramu, a efektování. Jedná se tedy o plugin s velkým kreativním potenciálem. Zdaleka z něj nedostaneme jen běžné opakování signálu. Díky detailnímu efektování na každého opakování můžeme tvořit kaskády zvuků a velmi barvených ploch.

Tento plugin tedy přináší zcela nové pojetí toho jak můžeme pomocí tohoto delaye rozšířit zvukovou paletu v mixu. Nejedná se o běžné opakování daného partu, ale kreativní tvoření nových zvukových ploch.
Máme velmi detailní kontrolu nad tím jak se efekt chová. Považuji to za to nejzajímavější co novinky v Cubase 10.5 přinášejí.

Video

Více o tomto DAW

SHARE IT:

Leave a Reply