Novinky v Cubase 10.5 – 3.Část

Novinky v Cubase 10.5 – 3.Část

Po roce je venku nová verze Cubase. Ve 3 videích se podíváme na to jaké Novinky v Cubase 10.5 nalezneme.

Novinky v Cubase 10.5

Vše předvádím v plné verzi PRO. Pokud některé funkce nevidíte, je možné, že nižší verze je neobsahuje. Vždy se nejdříve podívejte na srovnávací tabulku a ujistěte se, že vaše verze danou funkci umí.

V poslední části o novinkách v Cubase 10.5 se podíváme na několik zajímavých změn, které přispívají k lepší práci v tomto DAW.

Safe Start Mode

Pokud se dostaneme do situace, že se nám nedaří Cubase spustit kvůli konfliktu s nainstalovanými pluginy jiných výrobců, můžeme nouzově spustit Cubase bez nich. Toho docílíme zmáčknutím kláves CTRL + ALT + SHIFT při spuštění programu. Otevře se nám tabulka, která nám umožňuje vypnout i spouštění nastavených preferencí. Tak můžeme zachránit projekty, které jsou pro spuštění zablokované.

Add track window

Pro rychlejší vytváření stop je nyní v Cubase doplněna tabulka vytváření stop i o typy tracků které v ní nebyly. Tak je možné z jednoho místa přidávat jakýkoliv nový typ stopy.

Vylepšená tvorba Makra

Ne každý Makra v Cubase používá. Pokud ano, je nyní možné posouvat jednotlivé příkazy mezi sebou bez nutnosti je odebírat a znovu přidávat. I když drobné, tak příjemné vylepšení.

Video Export Render

V Cubase 10.5. nalezneme novou možnost exportovat video formát dohromady se zvukem. Můžeme tak vytvořit jeden soubor kde spojíme zvuk i obraz dohromady.

Clicking Locatore Range

Další drobná, ale užitečná funkce je možnost vypnutí zapínání a vypínání smyčky v horním řádku programu. Smyčka se tak náhodně nevypne, pokud chceme v úzkém poli např. zvětšit náhled na program.

Retrospective MIDI Record

V jednoduchosti tato funkce umí zaznamenávat midi signál i bez nutnosti spuštění záznamu. Např. pokud chceme vyzkoušet nějaký nápad a zjistíme, že se nám líbil, můžeme ho přenést do aktivního projektu. Můžeme tak nahrát i více pokusů najednou a pak je editovat podobným způsobem jako Audio v natočené ve vrstvách.

Video

Více o tomto DAW

SHARE IT:

Leave a Reply