oTomanova vzorová šablona pro mix

oTomanova vzorová šablona pro mix

oTomanova vzorová šablona pro mix. Jak používám Cubase pro míchání? Jak šablonu nastavit? Podívejte se na mé zapojení a vyzkoušejte si ho ve svém studiu na stejné šabloně Cubase.

Mix v Cubase

Nastavení mixu v moderním DAW můžeme udělat mnoha způsoby. Od jednoduchého zapojení až po sofistikované způsoby ovládání projektu. Připravil jsem pro vás vzorovou šablonu jak si projekt pro mix připravit.

Princip použití je vzít nahrané a vyčištěné stopy a vložit je již do připravené šablony (Template) a v tomto prostředí mix dokončit. I když export a import dat může vypadat v tomto smyslu zdlouhavý, při větším počtu projektů/písní je to rychlejší než nastavování celého projektu od začátku.

Výhoda je kratší příprava a také stejné výchozí nastavení. Pokud si ho zažijeme, nemusíme tolik přemýšlet odkud kam zvuk jde a jaký plugin použít. Soustředíme se na zvuk samotný.

oTomanova vzorová šablona pro mix.

Připravil jsem pro vás vzorovou šablonu, kterou můžete použít ve vaší Cubase. Jak jsem šablonu stavěl a proč, uvidíte ve videu. Šablona je ukázkou jak nastavuji mix pro produkci typu živá kapela. Do šablony jsem použil pouze základní tovární efekty Cubase.

Šablonu si můžete stáhnout zde.

V ZIPu najdete celý Cubase projekt, který můžete upravit a uložit jako šablonu. Také tam naleznete Project Template složku pro instalování šablony přímo. Jak oba soubory použít ukazuji ve videu.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

oTomanova vzorová šablona pro mix

SHARE IT:

Comments are closed.