Poslední video blogu oToman studia v roce 2019

Poslední video blogu oToman studia v roce 2019

Poslední video blogu oToman studia v roce 2019 je zde. Děkuji všem za přízeň v uplynulém roce. V posledním letošním videu vám chci nejen poděkovat, ale i říct, jak by jste měli v roce nastávajícím vytvářet lepší nahrávky v domácím nahrávací studiu.

Blog oToman studia

Blog oToman studia slouží všem příznivcům nahrávání v domácích studiích. Hlavně těm, kteří s nahráváním začínají. Ti kteří chtějí pochopit základní principy práce se zvukem a mít možnost tvořit nahrávky dle vlastních představ.

Strategická Ekvalizace

Blog za poslední rok urazil velkou cestu. Na jaře jsem vypustil svůj první online kurz o ekvalizaci. Strategická ekvalizace, je první podrobný kurz na téma práce se zvukem. Představuje to směr, kterým by se měl blog nadále ubírat. 99% informací na blogu je zdarma. Věřím ale, že některá témata vyžadují hlubší vysvětlení, které přináší ucelený systém jak danou techniku ovládnout.

Nový web blogu oToman studia

Druhá zásadní změna je nová podoba blogu. V půlce roku byl blog napaden viry. Změnu vzhledu stránek jsem sice dlouhodobě plánoval, ale přišla o něco dříve a vynuceně. Byla to nicméně možnost změnit podobu webu, tak, aby více vyhovoval potřebám blogu. Nový vzhled blogu přináší jednodušší a přehlednější přístup k informacím.

Mým cílem je nadále pomáhat začínajícím zvukařům. Pomoct jim vybudovat oporu pro lepší rozhodování v nahrávacím studiu. Tak, aby měli systém který jim pomůže rozpoznat co skutečně potřebují a naopak co je pro domácí studio nadbytečné.

Největší chyba v domácím studiích

Při konzultacích s klienty vidím často stejný scénář. Tím je snaha vše rychle obsáhnout a využít všechny dostupné zdroje. Vzhledem k tomu, jaký informační přetlak dnes panuje, je tato cesta kontraproduktivní. Snaha o použití jakékoliv rady z internetu vede k roztříštěnosti a k situaci, kdy se cíl vzdaluje, nikoliv přibližuje.

Naučte se používat selektivní ignorování. Nedělejte cokoliv, jen proto, že vidíte, že to dělá někdo jiný. Vyberte si dva, tři zdroje, kterým důvěřujete a zbytek ignorujte.

Pokud máme počítač, mikrofon a nahrávací software a monitorovací systém, máte vše. Nepotřebujete více. Věřte své vlastní cestě. vlastnímu úsudku, vlastní intuici.

Chci vám pomoci vybudovat systém který vám pomůže rozpoznat co skutečně potřebujete a naopak co nepotřebujete. Aby jste se nebáli odvrhnout i dobrou radu, která vám, ale nepomůže v daný okamžik.

Jaké máte cíle v novém roce ?

Je jedno, co chcete v novém roce při nahrávání v domácích studiích stihnout. Nebezpečí tkví v tom, že práce ve studiu není nikdy hotová.

Chtěl bych, aby jste si vytyčili vlastní cíle na příští rok. Vytvořte si plán. Rozdělte si ho do jednotlivých kroků. Dejte si datum, kdy má být práce hotová. Od tohoto bodu krokujte zpět až k začátku práce.

Je to první nahrávka nebo mix? Vybavení studia? Naučení se jak funguje vaše DAW, kompresor nebo ekvalizér? Definujte si je a snažte se o jejich naplnění. Ignorujte rušení zvenčí a soustřeďte se na váš výsledek. Za každý splněný dílčí krok se odměňte.

Snažte se jít svou cestou a té se držte. Je důležité aby jste zůstali soustředění na vaše cíle.

Dejte mi vědět čeho by jste chtěli v novém roce dosáhnout.

Jaké máte cíle a jaké věci chcete v příštím roce v domácích studiích udělat? Jaké dvě – tři nejdůležitější věci chcete v dalším roce ve vašem studiu změnit?

Napište mi do komentářů k videu.

Video

Poslední video blogu oToman studia v roce 2019

SHARE IT:

Comments are closed.