Pravidlo MIX 20 minut bez Plugin

Pravidlo MIX 20 minut bez Plugin

Pravidlo Mix 20 minut bez plugin. Prvním krokem mixu je tzv. statický mix. Při něm nastavujeme základní poměry mixu – hlasitost a panoramu. Bez použití plugin. Dobře vybalancovaný mix je základem pro dobrou nahrávku. Začněte mix bez použití plugin. Pravidlo 20 minut bez plugin použijte k ideálnímu startu k dokončení mixu.

Statický mix

Dříve než se v mixu pustíme do použití procesů jako je komprese nebo ekvalizace musíme věnovat pozornost dobrému vybalancování základů mixu. Přeskočením této fáze mixu nestavíme nahrávku na pevném základu. Pokud rovnou začneme s použitím plugin, nevěnujeme dostatečnou pozornost fundamentu nahrávky.

Fader hlasitosti a panoramy nemusí vypadat tak přitažlivě jako nejnovější plugin pro ekvalizaci či kompresy. Přesto tyto nástroje zvukaře tvoří jednu z nejsilnějších zbraní při tvarování nahrávky.

Statický mix je proces, při kterém plně věnujeme pozornost pouze nastavení těchto dvou parametrů. Poměrům hlasitosti mezi jednotlivými nástroji a jejich umístění v panoramě.

Proč je to důležité?

Nastavení poměrů hlasitosti a panoram je jedním z nejvíce slyšitelných aspektů mixu. Říkáme tím posluchači jakou informaci považujeme v nahrávce za důležitou a kterou méně.

Pro práci na mixu je to pak zásadní vodítko jak budeme celou nahrávku dokončovat. Toto nastavení nás vede až ke finální podobě nahrávky.

20 minut bez Plugin

Pokud začínáte míchat, zapomeňte na 20 minut na to, že máte k dispozici pluginy. Soustřeďte se pouze na fadery a panoramu. Celý mix si zasmyčkujte a poslouchejte ho několikrát dokola. Upravujte mix faderů a panoram. Experimentujte. Hledejte optimální vyvážení všech složek mixu.

Pokud budete věnovat této fázi dostatek času, při dokončení mixu se vám to mnohonásobně vrátí.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

Pravidlo MIX 20 minut bez Plugin

SHARE IT:

Comments are closed.