Proč je VÝHODNĚJŠÍ Zapojení v SENDU?

Proč je VÝHODNĚJŠÍ Zapojení v SENDU?

Proč je VÝHODNĚJŠÍ Zapojení v SENDU? Častá chyba při mixu v domácím studiu je zapojení modulačních efektu jako je Reverb, Delay do inzertu. Proč je při míchání lepší zapojit tyto efekty do Sendu?

Send nebo Inzert?

Při mixu máme dvě možnosti jak zapojit efekty do cesty zvuku. Buď použijeme inzertní zapojení, kdy zvuk prochází skrz daný efekt na 100%. Nebo zvolíme zapojení přes Send. Tímto zapojením zvuk PŘIMÍCHÁVÁME skrz Efektovou sběrnici.

Zatím co, pro inzertní zapojení zpravidla volíme efekty jako Ekvalizace nebo Kompresor, tedy efekty které mění základní tvar zvuku, Send používáme pro modulační efekty jako je Reverb, Delay a podobně.

Výhody Sendu

Logika věci je taková, že pro úpravy, kde chceme jednotlivé zvuky změnit individuálně potřebujeme takové zapojení, které ovlivní pouze konkrétní stopu. Vokál budeme ekvalizovat jinak než basu a kytara bude mít jiný kompresor než piano.

Pokud chceme takovou úpravu zvuku, která je stejná pro více stop v mixu najednou, je mnohem lepší použít zapojení v sendu. Např. chceme nastavit stejný dozvuk pro celou sekci bubnů nebo sborových zpěvů.

Pak je mnohem užitečnější použít zapojení v sendu, protože tím ušetříme jak zdroje tak čas při mixu.

Video

Ovládněte nahrávací studio. Získejte Free Ebook Strategie domácího nahrávacího studia.

Po vyplnění e-mailové adresy vám budu zasílat pravidelné tipy, články, videa,  jak nejefektivněji pracovat se zvukem v domácím nahrávacím studiu.  (Newsletter Blogu oToman Studia)


Vaše osobní údaje zpracovávám na základě těchto podmínek.

Proč je VÝHODNĚJŠÍ Zapojení v SENDU?

SHARE IT:

Comments are closed.