Proč nemůžu najít konkrétní funkci v DAW?

Proč nemůžu najít konkrétní funkci v DAW?


Viděli jste zajímavou funkci ve vašem nahrávacím software a nemůžete ji najít? Hledáte jí v nastavení a nemůžete jí dohledat? Této často opakující situaci lze jednoduše předejít.

Funkce v DAW

Vzhledem k rozsáhlosti dnešních nahrávacích softwarů je jasné, že pro nového uživatele představují výzvu. Orientovat se v nich vyžaduje čas a učení. Nejde jen o to, vědět co k čemu slouží. Co která funkce znamená. Situaci nám komplikuje fakt, že objem funkcí se liší verze od verze. Většina firem, které tyto DAW tvoří, mají odstupňované verze svých DAW.

Je to logické, nováček nepotřebuje DAW v plné výbavě, kde by zbytečně platil za funkce, které by nevyužil. Nicméně se vzrůstající zkušeností může vzrůstat i potřeba začít pokročilejší funkce používat. Pak se uživatelé začnou dívat, zda jejich DAW danou funkci má. Hledají ji a jsou zmatení, že jí nelze dohledat, přes to, že jí znají např. z videí na Youtube.

Srovnávací tabulky

Výrobci mají pro tento účel připravené srovnávací tabulky. Stačí se podívat na jejich webové stránky. Zde vidíme podrobný výčet funkcí v dané verzi.

Např. srovnávací tabulku pro Cubase nalezneme zde

Stejnou tabulku nabízí i Studio One

Tento nástroj poskytne rychlou odpověď.

Někdy je problém, že nevíme jak se daná funkce jmenuje, přesto, že víme, že v DAW je. Pak je možné použít k jejímu dohledání manuál, který mají dnes firmy online.

Video

SHARE IT:

Leave a Reply