PSP 2445 – PSP AUDIOWARE – Plate Reverb

PSP 2445 – PSP AUDIOWARE – Plate Reverb

PSP 2445 – PSP AUDIOWARE – Plate Reverb. Tento momentálně zlevněný plugin by neměl uniknout vaší pozornosti.

Plate Reverb

PSP 2445 je plate reverb, který je nápodobou dvou hardwarových zařízení EMT 244 a EMT 245. Jedná se o typický plate reverb s měkkým a bohatým dozvukem. Plate reverby jsou oblíbené pro svou barvu a muzikalitu.

V současném okamžiku ho výrobce nabízí ve velké slevě (do 5.července 2020) a naleznete ho zde.

Základní ovládání

Plugin slučuje obě zařízení EMT 244 a EMT 245. Můžeme si vybrat zda bude plugin napodobovat zvuk jednoho z nich, nebo obou zařízení najednou.

Plugin nabízí klasické ovládací prvky jako nastavení pre-dealy parametru, délky dozvuku, mix poměru samotného efektu. Nalezneme na něm také přepínání frekvenční charakteristiky dozvuku a ovládání celkové hlasitosti. Parametr reflection ovládá míru odrazů z místnosti – hustotu s jakou se bude dozvuk do mixu vracet.

Ostatní ovládání

V dolní části pluginu můžeme otevřít další ovládací prvky. Zde máme k dispozici přepínání na tři stereo mody. To trochu mění jak se chová dozvuk v prostoru mixu.

Máme zde také možnost přepnout na kterou stranu v panoramě budeme v případě použití obou dozvuků jednotlivé dozvuky posílat. EMT 244 a EMT 245 mají odlišnou barvu dozvuku a tak můžeme konkrétní barvu poslat na konkrétní stranu stereo báze.

Máme zde také možnost zvuk upravit frekvenčně a zvětšit či zmenšit šířku dozvuku ve stereu. Efekt může být i monofonní.

PSP 2445 v mixu

Ve videu jsou pro srovnání použity 2 podobný pluginy. Little Plate od SoundToys a UAD-140. PSP 2445 je dozvuk, který se hodí na mnoho použití. Jeho barva velmi dobře zapadá do nahrávky jak při krátkých časech, tak při dlouhém dozvuku. Uplatnění najde v jakémkoliv žánru od živých nástrojů po elektronickou produkci.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

PSP 2445 – PSP AUDIOWARE – Plate Reverb

SHARE IT:

Comments are closed.