Širší a Hlubší MIX JEDNÍM Pluginem

Širší a Hlubší MIX JEDNÍM Pluginem

Širší a Hlubší MIX JEDNÍM Pluginem. Jak se dá pomocí ekvalizace upravit mix aby měl větší hloubku a dynamiku? Pomocí Mid / Side zapojení můžeme jednoduchým způsobem otevřít mix v každém DAW.

Širší mix jedním pluginem

Čím rychleji dosáhneme vybalancovaného mixu, tím lépe. Rychlým pohybem v mixu neztrácíme odstup do celkové, velké vize. Proto mám rád, jednoduché a účinné triky, jak mix rychle otevřít a zkonkrétnit.

Jedním ze způsobů jak toho lze dosáhnout je použít dynamický ekvalizér v Mid/Side zapojení. Ten můžeme použít v master výstupu, nebo na jednotlivých skupinách či jednotlivých zvucích.

Dynamický ekvalizér

Ekvalizace nemusí být jen statická. Můžeme použít ekvalizér, který umí reagovat na signál dynamicky. Mění míru zesílení, či zeslabení daného pásma podle síly signálu. Jinak řečeno, můžeme chtít, aby se daná frekvence více zesílila či zeslabila čím více je ve zvuku přítomná. Ekvalizér se chová jako kompresor, který pracuje s vybraným pásmem, např. jako Deesser.

Mid/Side

Signál můžeme upravovat nejen stereo či mono. Můžeme u moderních ekvalizací signál rozdělit ma Mid (část signálu, který je shodný pro pravou a levou stranu) a Side – (signál, kde je rozdíl mezi pravou a levou stranou). Tak můžeme ekvalizaci nastavit pouze na střed mixu nebo na jeho strany.

Dynamický mix

dynamickou funkci na obou stranách ekvalizéru. Pak se budou obě pásma ještě zdůrazňovat díky dynamické reakci ekvalizéru.

Celý tento trik mix otevře a dá mu větší pulsaci.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

Širší a Hlubší MIX JEDNÍM Pluginem

SHARE IT:

Comments are closed.