Skutečná pravda o vybavení domácího studia

Skutečná pravda o vybavení domácího studia

Nejste spokojení s výbavou svého studia ? Mate vás velká nabídka produktů pro nahrávání?

Dovolte mi malý příběh…

Nedávno jsem musel řešit koupi nového auta. Znáte to, přírůstek do rodiny, větší nároky na místo… Do našeho starého auta jsme se už nevešli.

Nejsem zaníceným milovníkem motorismu a netrávím hodiny sledováním Top Gearu. Jsem běžný uživatel.

Věděl celkem přesně co chci, přesto bylo pro mě shánění auta stresující. Sháněl jsem auto z druhé ruky a to je vždy riziko spojené s výdejem velkých peněz. Mám velkou nedůvěru v bazary a jejich dobré úmysly. Využití jejich služeb je něco mezi tombolou a ruskou ruletou.

Strávil jsem plno času na internetových fórech, pročítání všemožných recenzí. Našel jsem plno zaručených informací, které si ale protiřečily a co bylo pro jednoho recenzenta dobré bylo jiným odmítáno.

Výsledkem byl ještě větší chaos a pocit nejistoty.

Okamžitě jsem si uvědomil, jak tato situace připomíná výběr vybavení pro domácí studio.

Jaký stav nepohodlí a nerozhodnosti nám přináší skutečnost, že výběr je v podstatě moc široký.

Nedávno mi napsal kamarád, výborný (a studiem protřelý) muzikant, že shání mikrofon do svého domácího studia. Potřeboval univerzální mikrofon na dechové nástroje a vokál a ostatní běžné nahrávací situace. Předložil mi několik modelů ze kterých si chtěl vybrat a řešili jsme co by bylo vhodné. Přes to, že byly všechny mikrofony dobré nebyl schopný si z nich vybrat a výsledkem bylo ono „já ti nevím…“

Podobný příběh jsem měl s jiným kamarádem hudebníkem. Pořídil si drahý převodník. Dostal se, ale do paradoxní situace. Měl kus skvělého hardwaru, který, ale díky jeho složitosti nedovedl používat. To co mu mělo pomoci k rychlejšímu a lepšímu nahrávání ho naopak zdržovalo a stresovalo.

Je vám to povědomé?

Rozumím tomu, že investice do nového vybavení je jistým krokem do neznáma, zvláště pokud nemáte dostatek zkušeností. A postupovat metodou pokus omyl může být v tomto případě dost nákladné.

Každý z nás se musel postavit na tuto pomyslnou startovní čáru. Jeden z důvodů proč vznikl ebook Strategie domácího nahrávacího studia je, aby jste se vyhnuli tomuto stavu. Můžete mít radost z procesu vybavování studia hned od začátku.

V ebooku píši o vytvoření mantinelů při koupi nového vybavení.

Limitujte se rozpočtem. Limitujte se objemem nakoupeného vybavení. Pro domácí studio nepotřebujete převodník s osmi vstupy a 10 mikrofonů.

Ujasněte si rozdíl mezi tím co chcete a co skutečně potřebujete. Nepodléhejte našeptávání internetu, že domácí studio rovná se velká investice.

Není to pravda.

Jsem přesvědčený že s investicí do 15.000,- je možné začít tvořit profesionálně znějící nahrávky. Neodpírejte si možnost začít nahrávat jen kvůli vybavení.

Můj příběh s autem dopadl nakonec šťastně. Po dvouměsíční době nerozhodného přešlapování jsem se domluvil se specialistou a nechal koupi auta na něm. Auto jezdí bez problémů, mám z něj radost. Celý stres s nákupem byl mnohem menší.

Pokud hledáte podobného rádce stáhněte si ebook a začněte s nahráváním ještě dnes!

Kolik jste do výbavy svého studia investovali vy?

Kolik hodláte investovat?

Dejte mi vědět v komentářích!

Skutečná pravda o vybavení domácího studia

SHARE IT:

Leave a Reply