Sound Radix – Auto Align

Sound Radix – Auto Align

Sound Radix – Auto Align je plugin, který upravuje špatnou fázi u nahraného audia. Momentálně je tento plugin nabízen ve slevě a proto by neměl uniknout vaší pozornosti.

Fáze

Proč je třeba zvuk dofázovat jsme na blogu vysvětlovali zde. Podstatou je, že v případě kdy snímáme jeden zdroj zvuku více než jedním mikrofonem, dochází mezi signály k určitému časovému posuvu. Ten se může negativně podepsat na kvalitě výsledného souzvuku. I když jednotlivě mikrofony zvuk snímají dobře, působení jednotlivých jedné na druhou zvuk zhoršuje.

Nejjednodušší je použít funkci otočení fáze. Buď v DAW nebo na hardware pro záznam. To zpravidla věc zlepší.

Nastávají zde ale dva problémy.

Tento způsob otočí fázi zrcadlově o 180 stupňů. Tato úprava je statická. U některých signálů není fáze otočena pouze o 180 stupňů … může to být o půl vlny o tři čtvrtě vlny atd.. Navíc u některých signálů není rozdíl ve fázi konstantní. Mění se z místa na místo.

Auto Align

Firma Sound Radix přináší řešení v podobě pluginu s názvem Auto Align. Ten upravuje fáze dynamicky. Nejdříve tracky propočítá a poté dorovnává fáze signálu dle momentální situace.

Plugin není složitý. Základní princip je, že zapojíme jednu pluginu do insertu první stopy (např. horní strana virblu). Tu určíme jako odesílací. Druhou pluginu vložíme na stopu se kterou chceme první stopu sfázovat (např. spodní strana virblu.) Tu nastavíme jako přijímací. Poté zadáme pluginu pouze propočítání fáze a jsme hotovi. Plugin je navíc vybaven několika doplňky, které umožňují jeho nastavení zpřesnit.

Momentálně (do 1.8.2020) je tento plugin nabízen ve velké slevě, tak by neměl uniknout vaší pozornosti.

Video

Ovládněte nahrávací studio. Získejte Free Ebook Strategie domácího nahrávacího studia.

Po vyplnění e-mailové adresy vám budu zasílat pravidelné tipy, články, videa,  jak nejefektivněji pracovat se zvukem v domácím nahrávacím studiu.  (Newsletter Blogu oToman Studia)


Vaše osobní údaje zpracovávám na základě těchto podmínek.

Sound Radix – Auto Align

SHARE IT:

Comments are closed.