Studio One – Monitor

Studio One – Monitor

V každém DAW musíme nastavit to do jaké stopy bude nahráváno a jak bude možné monitorovat nahrávaný zvuk. Jak to nastavit ve Studiu One si ukážeme v tomto příspěvku.

Arming

Pro, aby nahrávací software věděl do které konkrétní stopy má zvuk nahrávat, je třeba mu to ukázat. Tomu se říká Arming. Jednoduše zaklikneme ikonu na hlavičce stopy a systém již ví kam má zvuk po spuštění záznamu ukládat.

Monitoring

Při nahrávání potřebujeme zpětný poslech toho co právě nahráváme. K tomu slouží monitoring. Proto máme k dispozici tuto funkci na hlavičce stopy v podobě malého reproduktoru. Tato funkce umožní průchod zvuku skrz Studio One opět na výstup převodníku.

Latence

Každý systém potřebuje určitý čas na zpracování signálu. Tomu se říká Latence. Příliš velké zpoždění však při nahrávání plete. Proto je třeba snížit latenci cca na 10 milisekund. Přenastavením bufferu (na nižší hodnoty) v driveru dosáhneme rychlejšího průchodu zvuku skrz nahrávací software. Je dobré po ukončení nahrávací fáze před mixem přepnout DAW zpět do vyššího nastavení bufferu. Tak se zátěž systému odlehčí pro náročnější procesy použité v mixu.

Video

NECHCETE PŘIJÍT O NOVÉ VIDEO O STUDIU ONE? 

PŘIHLAŠTE SE NÍŽE A KAŽDÉ NOVÉ VIDEO VÁM ZAŠLU DO EMAILOVÉ SCHRÁNKY

Celá série Studio One na blogu oToman Studia

Studio One – Monitor

SHARE IT:

Leave a Reply