Jak ZLEPŠIT Barvu MIDI A SAMPLŮ?

Jak ZLEPŠIT Barvu MIDI A SAMPLŮ?

Jak upravit midi soubory, aby zněly přirozeně? Jak rozhýbat statické zvukové samply? Co můžeme v DAW udělat, aby jsme dosáhli přirozenějšího zvuku?


V nedávném videu oTázky a odpovědi, jsem odpovídal na dotaz jak pracovat s Midi soubory, aby zněly více živě a přirozeně. V tomto příspěvku se podíváme na několik příkladů v nahrávacím software.

Rozdílná kvalita Midi a Samplů

Problém u některých zvukových bank, které ovládáme midi příkazy, je že zní staticky a uměle. Začínající zvukaři a hudebníci nevěnují tomuto detailu pozornost. Podobné je to u použití samplů.

Kvalita zvuku, kterou získáme z virtuálních nástrojů se velmi liší. Záleží na způsobu, jak je zvuk z banky generován.

Někdy se jedná o algoritmem tvořený zvuk. Jindy jsou použité živé vzorky- samply. I zde hodně záleží na jejich kvalitě, hustotě atd. V některých zvukových bankách / virtuálních nástrojích se setkáme s technologií, kdy se proměří a simuluje každá jednotlivá komponenta původně analogového předobrazu.

Kvalita zvukových bank je tedy velmi odlišná.

Vytvořte pohyb automatizací

Jednou z vlastností živého zvuku je jeho proměnlivost. Tu můžeme do zvuku vnášet i uměle, pomocí zvukařských efektů. Jednou z možností je automatizace ekvalizéru. Tou můžeme rozhýbat statický zvuk samplu.

Artikulace Midi

Jiný způsob jak řešit statický zvuk je použití midi povelů pro řízení artikulace. Midi má mnoho příkazů, které můžeme použít ke změnám chování daného partu. Zde se nám hodí znalost daného nástroje. Jak se změní jeho barva, jak se daný nástroj chová v dané situaci. Čím lépe tyto hudební aspekty do midi vnášíme, tím přirozeněji bude part znít.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

Jak ZLEPŠIT Barvu MIDI A SAMPLŮ?

SHARE IT:

Comments are closed.