Jak smíchat Akustickou kytaru nahranou linkou

Jak smíchat Akustickou kytaru nahranou linkou


Nahrávali jste akustickou kytaru linkou? Takový způsob zpravidla přináší zvuk s velkým objemem perkusivních zvuků, které působí v mixu rušivě. Jak tyto zvuky v mixu lépe kontrolovat si ukážeme v tomto videu.

Akustika linkou

Velká část mixu je práce na vybalancování a opravách nedostatků, které vzniknou při záznamu. Pokud nahráváme např. koncert, jsme nuceni nahrávat akustické nástroje bez použití mikrofonu. Pouze výstupem z nástroje. To přináší zpravidla nevybalancovaný zvuk. Navíc u nástrojů jako akustická kytara, může být součástí soundu i hodně perkusivních zvuků. Ty při tomto způsobu snímání znějí agresivně a nepříjemně.

Deesser

Proto musíme sáhnout po efektu, který si umí s tímto problémem poradit. Můžeme použít dynamický ekvalizér. Ten dokáže vybranou frekvenci „ztemnit“.

Řešením je použití Deesseru. Tento efekt je kompresor, který omezuje pouze vybranou frekvenční část zvuku. Můžeme si to představit jako vybrané pásmo u vícepásmového kompresoru. Na rozdíl od dynamického ekvalizéru, deesser sníží danou oblast dynamicky. Tak se energie v dané části zmenší a problém je více pod kontrolou.

Video

Jak smíchat Akustickou kytaru nahranou linkou

SHARE IT:

Leave a Reply