Cubase – TRACK vs RACK Instruments

Cubase – TRACK vs RACK Instruments

Cubase – TRACK vs RACK Instruments. Jaký je rozdíl mezi Track a Rack instrumentem v Cubase? Jak a kdy použít tyto zapojení pro virtuální nástroje a midi stopy?

Virtuální nástroje v Cubase

Ve většině DAW můžeme sloučit chod audio formátu s midi v jednom projektu. Midi stopy můžeme nejen zaznamenávat, ale i zasílat do virtuálního nástroje. Virtuální nástroj je v podstatě jakýkoliv myslitelný zvuk, který ovládáme midi stopou a který je generován zvukovou bankou ve virtuálním nástroji.

Track vs Rack zapojení

V Cubase máme dvě možnosti jak midi a virtuální nástroje do projektu dostávat. Oba způsoby jsou si podobné a dělají to samé. Liší se ale detaily, které mohou být matoucí.

To, že máme dvě téměř stejné cesty na totéž je v Cubase věc hlavně historická. Starší způsob je použití je zapojení Rack instrumentu. Novější je zapojení Track instrumentu.

V čem se tyto dva způsoby zapojení liší?

Rack instruments

Toto zapojení vytvoří jak samotný audio výstup z virtuálního nástroje, tak midi stopu. Takže máme dva tracky na ovládání jednoho zvuku. Rack zapojení bylo vytvořeno i pro multitimbrální nástroje. To znamená v jedné instanci např. Halion Sonicu můžeme použít více zvuků najednou. Tak se měla šetřit výpočetní síla počítače.

Track instruments

Novější Track instruments je jednoduší a rychlejší na založení. Tento způsob zapojení vytvoří pouze jeden fader na mixu. V něm nalezneme jak midi tak audio ovládání hlasitosti signálu. Track instrument tedy vnímáme spíše jako jednotlivý zvuk, než multi timbrálový zdroj.

Oba typy zapojení tedy nabízejí v podstatě to samé, ale způsob ovládání a založení se trochu liší. V zásadě si vystačíme s Track instrumenty. V novějších verzích Cubase není již problém se zátěží systému. Naopak, tyto Track instrumenty dokáží lépe rozložit zátěž na čipy počítačů, obzvláště, pokud se jedná o více jádrové systémy.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

Cubase – TRACK vs RACK Instruments

SHARE IT:

Comments are closed.