Cubase – Použijte klávesové zkratky pro rychlejší Zoom

Cubase – Použijte klávesové zkratky pro rychlejší Zoom

Cubase – Použijte klávesové zkratky pro rychlejší Zoom. Jak rychle dosáhnout hledaného místa v DAW? Jak rychle vidět pouze to co potřebujeme?

Co je Zoom?

Ve smyslu použití v DAW mluvíme o zvětšení / zmenšení jakékoliv informace v základním okně projektu. Při práci na nahrávce, hlavně při editacích potřebujeme často vidět vysoké rozlišení daného segmentu. Na druhou stranu, potřebujeme také být schopni se rychle vrátit do celku a zobrazit si celý mix /aranž.

K tomuto používáme funkci z názvem Zoom. Její použití se neliší v různých DAW. Samozřejmě, klávesové zkratky má každý nahrávací software jiné.

Klávesové zkratky

Použití klávesových zkratek je klíčové pro rychlý pohyb v programu. To platí i v případě zoomování.

V případě Cubase máme některé klávesové zkratky nadefinované z továrny. Některé funkce musíme nicméně „osadit“ zkratkami ručně. To uděláme v menu Edit – Key Commands. Zde se již pohybujeme ve složce Zoom.

Zoomování v Cubase

Pro základní horizontální Zoom použijeme zkratku G a H. Pokud použijeme pomocnou klávesu Shift, zvětšujeme / zmenšujeme výšku stop.

Variantou je použití kolečka na myši. Můžeme tak procházet stopy vertikálně. Pokud přidáme Shift rolujeme celý projekt dopředu nebo dozadu. Pokud použijeme Ctrl, můžeme zoomovat stejně jako klávesou G a H. Záleží v jaké situaci jsme, někdy se nám hodí více klávesnice, někdy naopak kolečko myši.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

Cubase – Použijte klávesové zkratky pro rychlejší Zoom

SHARE IT:

Comments are closed.