Jak rozpohybovat statický Reverb v mixu

Jak rozpohybovat statický Reverb v mixu

Reverb do mixu přidáváme zpravidla přimícháním přes zapojení v sendu. Pokud chceme dát reverbu větší pohyb můžeme použit techniku, která ze statického reverbu udělá pulzující efekt.

Reverb

Použitím efektů jako reverb dostáváme do mixu další informace. V tomto případě hlubší definici prostoru. Podstatou tohoto efektu, ale také je, že se jeho objem dlouze roluje pod hrajícím mixem.

Takový reverb může působit staticky, obzvláště, pokud použijeme nějaký hlubší dozvuk. Můžeme použít techniku, kdy dosáhneme v doznívání reverbu pulzaci, která dodá mixu větší vzdušnost a zároveň novou zajímavou strukturu.

Sidechain Kompresor

Techniku, kterou použijeme je kompresor zapojený za výstupem reverbu. Ten ovládáme pomocí sidechain signálu z originál neefektovaného zvuku. Pak se reverb bude chovat tak, že při přítomnosti originálního zvuku začne výstup z reverbu uzavírat. Naopak po doznění trigrovacího signálu se reverb otevře.

Pomocí parametrů Attack a Release můžeme tvarovat podobu výstupu z Reverbu ve vztahu k načasování a objemu Reverbu, který necháme projít ven.

Video

Jak rozpohybovat statický Reverb v mixu

SHARE IT:

Leave a Reply