Jak správně nastavit driver v DAW

Jak správně nastavit driver v DAW


Jedna z věcí, která nás dovede v domácím studiu potrápit je nefungující nastavení převodníku. Na co je nejvíce třeba dávat pozor při jeho nastavování?

Driver

Proto, aby mohl převodník komunikovat s počítačem a DAW, potřebuje software s názvem driver. Ten řídí chod této komunikace. Pokud nemáme vše správně nastavené, zvuk se nám bude trhat, případně nebude fungovat vůbec.

Nevýhodou digitálního prostředí je, že se nám do systému dostávají buď nové aktualizace či nežádoucí software z internetu, které náš jednou nastavený systém dokáží dostat do stavu nefunkčnosti. Proto je nutné dávat pozor na to jaký driver na jaký systém instalujeme.

Jak to nastavit?

Nejdříve se ujistíme, že instalujeme správný driver pro náš operační systém. Ne každý výrobce má univerzální instalátor. Poté spojíme driver s DAW. To vypadá v každém DAW trochu jinak, ale zpravidla při zakládání projektu, nebo před založením projektu nastavíme s jakým driverem, potažmo převodníkem bude nahrávací software komunikovat. Nakonec nastavíme v jakém rozlišení chceme zvuk nahrávat. A buffer size pro ideální vyváření výkonu a latence.

Video

Jak správně nastavit driver v DAW

SHARE IT:

Leave a Reply