Jak SPRÁVNĚ Připojit PŘEVODNÍK k DAW

Jak SPRÁVNĚ Připojit PŘEVODNÍK k DAW

Jak SPRÁVNĚ Připojit PŘEVODNÍK k DAW? Jak nastavit převodník správně tak, aby nahrávací software s ním komunikoval správně. Pro práci se zvukem musíme spojit hardwarový převodník a DAW.

DAW a Převodník

Převodník je nezbytná součást vybavení, bez které nemůžeme zvuk ani nahrát ani poslouchat. Je proto nezbytné umět DAW a převodník propojit.
Každý nahrávací software má centrum, ve kterém nastavujeme s jakým hardwarovým vybavením program komunikuje. Zde nastavujeme nejen připojení převodníku, ale i připojení externích kontrolérů nebo kláves atd.

U nahrávacích programů platí, že v jeden moment můžeme připojit pouze jeden převodník. S ním DAW komunikuje výhradně.

Driver

Driver je software, který nainstalujeme společně s převodníkem. Ten pak řídí komunikaci mezi převodníkem a počítačem. Pokud tedy chceme spojit DAW s konkrétním převodníkem, musíme v setupu DAW zvolit příslušný driver a tuto volbu potvrdit.

Latence

V případě, že při nahrávání chceme monitorovat skrz nahrávací software, musíme řešit i Latenci. To je rychlost s jakou prochází nahrávaný zvuk zpět do odposlechové cesty. V nastavení driveru hledáme parametr Buffer nebo Sample – nastavení bufferu. Nižší číslo bufferu zrychluje průchod zvuku skrz DAW, ale více zatěžuje celý systém. Proto, po přechodu z fáze nahrávání do fáze mixu, přenastavíme buffer na nejvyšší možnou hodnotu a celý systém odlehčíme.

Video

[thrive_leads id=’6350′]

Jak SPRÁVNĚ Připojit PŘEVODNÍK k DAW

SHARE IT:

Comments are closed.