Cubase – Channel Settings (Rychlý Mix z jednoho místa)

Cubase – Channel Settings (Rychlý Mix z jednoho místa)

Channel Settings v Cubase je šikovná funkce, kterou můžeme použít k rychlému a přehlednému pohybu skrz mix. Umožňuje upravit jednotlivé tracky v přehledném prostředí, ale i k rychlé navigaci v mixu.

Channel Settings

Při mixu jednotlivých stop děláme stejné kroky bez ohledu na DAW v kterém pracujeme. Základem mixu jsou zásahy jako ekvalizace, komprese, použití efektů, nastavení hlasitosti kanálu nebo panorama.

Každé DAW řeší jinak, jak graficky vypadá prostředí ve kterém se pohybujeme. Zpravidla převažuje mix, jako celek, ve kterém upravujeme jednotlivé stopy v otevřených prostorech mixu.

Cubase tuto úpravu umožňuje také. Navíc máme ale prostředí, které se jmenuje Channel Settings.

Proč použít Channel Settings?

Toto prostředí je v podstatě oddělené editační „okno“ ve kterém můžeme vidět a upravit všechny detaily související s danou stopou. Vidíme všechny funkce větší a s větší mírou detailu.

Tato funkce přináší lepší ovladatelnost všech dostupných nástrojů, které k úpravě dané stopy potřebujeme.

Máme k dispozici inzertní a sendové zapojení efektů, Channel Strip, Ekvalizér, Fader, Panoramu.

Ale nejen to…

Rychlý Mix z jednoho místa

Nebylo rychlé, pokud by jsme museli pro každý vybraný kanál channel setings zavřít a opět otevřít. Na to je myšleno v horní liště editoru.

V té nalezneme možnost rychle se pohybovat skrz celý mix. Můžeme vybrat jakoukoliv stopu z menu na kterou se chceme dostat. Využít můžeme i vazeb mezi tracky, tedy to jak odkud kam zvuku prochází a tyto vazby sledovat i při navigaci.

Např. stopa, která je zaslána do grupy a ta je následně do master výstupu Cubase vidí a skrz tuto cestu můžeme procházet přímo.

Můžeme zde i nastavit vstupy a výstupy kanálu, takže máme plnou kontrolu nad tokem signálu skrz každou stopu.

Video

Cubase – Channel Settings (Rychlý Mix z jednoho místa)

SHARE IT:

Comments are closed.