Jak nastavit Simulace kytarových Zesilovačů

Jak nastavit Simulace kytarových Zesilovačů

Jak správně zapojit virtuální zesilovače tak, aby nedocházelo k zahlcení systému a zvuk byl stereo? Simulace kytarových aparátů představují skvělé řešení zvuky kytar v domácím nahrávacím studiu. Jak je používat efektivně?

Simulace kytarových Zesilovačů

Pokud hovoříme o simulaci kytarových zesilovačů myslíme tím softwary, které dokáží simulovat úpravy zvuku, kterých by jsme dosáhli při použití reálných aparátů.

Tyto pluginy mají nesporné výhody pro uživatele domácích studií. Nejen, že zvuk těchto softwarů dosahuje takové dokonalosti, že jsou zcela zastupitelné, můžeme si vybrat jakýkoliv myslitelný zesilovač a to vše bez hluku, který by jsme museli řešit při použití reálného zesilovače.

Nicméně, pro správné použití je třeba udělat pár kroků tak, aby jsme z těchto softwarů vytěžili maximum.

Zapojení

Jednou z nevýhod těchto plugin je relativně vysoká náročnost na zdroje počítače. Pro jejich plynulý chod je klíčové správné zapojení. Výhodou je, že zpravidla si vystačíme s jedním či dvěma zvuky elektrické kytary.

Řešením je posílání jednotlivých stop přes sdružující výstup jako je Grupa, nebo FX stopa.

Důležité je, aby stopy byly zapojené přímo. To znamená, nedvojíme signál pomocí sendového zapojení. Potřebujeme, aby výstup stopy šel přímo do vstupu grupy. Kdyby se nám zvuk dvojil, šel by do celkového mixu jak čistý tak upravený zuvk. To zpravidla nezní dobře.

Aby byl signál stereofonní, (za předpokladu, že máme 2 stopy daného partu) je třeba nastavit Grupu při zakládání stereofonně.

I tak může znít signál monofonně. Problém se může skrývat v nastavení samotné pluginy. Ten může mít jak mono tak stereo konfiguraci. Proto zkontrolujeme i to, zda je virtuální zesilovač opravdu natavený na stereo.

Video

Jak nastavit Simulace kytarových Zesilovačů

SHARE IT:

Comments are closed.